Voetbal is voor watjes!

Door Rhapsody op vrijdag 2 juli 2010 10:14 - Reacties (32)
Categorie: Voetbal, Views: 6.580

Ja, je leest het goed. Zoals je aan de header van dit weblog kunt zien: ' I Love Football ', maar de laatste tijd valt het me steeds meer op: voetbal is voor watjes.

Het WK begon enkele weken direct al met een voortreffelijk stukje theater van Duitsland; Mesut Özil van Die Mannschaft liet zich op voortreffelijke wijze ter aarde storten. Helaas voor hem trapte de scheidsrechter er niet in. Maar de trend voor dit WK was gezet. De Schwalbe; niet voor niets een uit het Duits komende term.

Suarez liet zien dat hij het nog altijd niet is verleerd. Bij Ajax kwam het eigenlijk niet meer voor de laatste tijd; maar tussen zijn landgenoten kwamen de streken weer terug. Het kostte hem een paar pogingen maar een beloning volgde alsnog; penalty.

De Ivoriaan Keita wist ook de slagen voor zijn 'schwalbe-examen' dankzij het faken van een aanslag van Kaka wist hij diezelfde Kaka zijn tweede gele kaart aan te smeren.

Tijdens dit WK gebeurt het massaal; bij het minste of geringste zien we de ene stervende zwaan na de andere; om niets. Een klein schouderklopje en de speler stort direct neer met de symptonen van een gebroken schouder...
Voetballers dragen scheenbeschermers, maar die zijn blijkbaar ook van belabberde kwaliteit. Bij elk duel grijpt het slachtoffer direct naar zijn schenen en schreeuwt hij het uit (zo lijkt het, want horen is niet mogelijk dankzij de vuvuzela's) van de pijn. Om vervolgens 30 seconden later vrolijk weer door te spelen....


Voetbal is dus voor watjes! Helaas zit ik zelf ook op voetbal maar gelukkig hebben we er in ons team/onze competitie geen last van. Typisch eigenlijk.
Maar ja, vanmiddag zorg ook ik ervoor dat ik klaar zit voor de buis, om 16:00 om vervolgens 90 minuten lang 22 mietjes te zien huppelen achter een (zwabber)bal.

Voor de liefhebber nog een mooie Tsjechische reclame: http://www.dumpert.nl/med...hische_rugby_reclame.html

Fijne wedstrijd iedereen!

Volgende: Bonus tracks en limited editions 09-'10 Bonus tracks en limited editions
Volgende: Oranje en de pers 06-'10 Oranje en de pers

Reacties


Door Tweakers user truegrit, vrijdag 2 juli 2010 10:20

... maar gelukkig hebben we er in ons team/onze competitie geen last van. Typisch eigenlijk.
Misschien dat je daarom geen topvoetballer bent :)Door Tweakers user Mr. Awesome, vrijdag 2 juli 2010 10:43

+1 voor titel.

Door Tweakers user Rhapsody, vrijdag 2 juli 2010 10:50

truegrit schreef op vrijdag 02 juli 2010 @ 10:20:
[...]


Misschien dat je daarom geen topvoetballer bent :)
Zou het aan het salaris liggen?

Door Tweakers user DarkKnight, vrijdag 2 juli 2010 10:54

Ik moest gelijk denken aan: http://graphjam.files.wor...g-classes-needed-for1.png
Tja, helaas is het nog steed lucratief om theater te spelen, daar technologische mogelijkheden (wat, bestaat er iets als camera's?!?) die direct zien of het oscar-waardige acteerwerk is of echte tranen, niet mogen worden gebruikt.

Door Tweakers user Chaos101, vrijdag 2 juli 2010 10:57

Dit had ik je 10 jaar geleden ook wel kunnen vertellen hoor. Maar goed, altijd fijn als andere mensen tot dezelfde wijsheden komen als ik.


Door Tweakers user InflatableMouse, vrijdag 2 juli 2010 11:01

Ik vind het ook flauw wat er af en toe gebeurd maar het hoort nou eenmaal bij de strategie, het is een taktiek om een vrije trap te krijgen op een gunstige plek en niet omdat het watjes zijn. Tactisch gezien voordeliger, vooral in een straal van 30-40 meter rond het goal van je tegenstander als de verdediging goed dicht zit. Net als het achtertrappen van de bal via een tegenstander om een corner te krijgen, is eigenlijk ook net zo flauw maar zoals gezegd, tactisch gezien voordeliger dan er proberen tussendoor te pegelen en de bal verliezen en een counter riskeren met alle gevolgen van dien.

Maar je moet hier ook even Ronaldo bij vermelden: hij is wel de koning van het voor jan lul vallen dit WK maar de scheidsrechter trapte er niet in. Toen werd tie door een Spanjaard omver geduwd (was gewoon gele kaart waard) maar de scheids liet het spel doorgaan, alsof tie het niet gezien had. En dat is de keerzijde van de medaille. Te vaak voor jan lul vallen en je riskeert niet meer serieus genomen te worden.

Persoonlijk vind ik dat het er bij hoort (en ik vind het ook niet altijd leuk), maar voetbal verandert net zo goed als alle andere dingen. Het wordt strategischer, taktischer en met kunstjes en trucjes alleen kom je er niet meer.

Door Tweakers user Anoniem: 286416, vrijdag 2 juli 2010 11:05

Ik snap het punt niet dat je wilt bereiken met deze blog?
Het is algemeen bekend schwalbe's meer voorkomen, wanneer het niveau hoger wordt.

Maar vanaf de bank voor de televisie vindt men het tegenwoordig wel heel makkelijk om 'Schwalbe!' te schreeuwen, maar tegenwoordig met die vertraagde beelden (WK 2010?) denk je er dan uiteindelijk wel anders over.

Natuurlijk heb je van die spelers als Suarez, maar moet je dan ook gaan roepen dat de Tour de France voor watjes is? Omdat 1 van de 10 wielrenners ooit wel eens doping heeft gebruikt.

Ook werd er gezegd dat de overtredingen met de jaren steeds harder werden, waarop het antwoord van Cruijf volgens mij was: "In die tijd van mij had je die vertraagde herhalingen niet, laat staan inzoomen waardoor de overtredingen niet zo hard leken"

Door Tweakers user Anoniem: 286416, vrijdag 2 juli 2010 11:18

Ik snap het punt niet dat je wilt bereiken met deze blog?
Het is algemeen bekend schwalbe's meer voorkomen, wanneer het niveau hoger wordt.

Maar vanaf de bank voor de televisie vindt men het tegenwoordig wel heel makkelijk om 'Schwalbe!' te schreeuwen, maar tegenwoordig met die vertraagde beelden (WK 2010?) denk je er dan uiteindelijk zeker 5/10 keer wel anders over.

Natuurlijk heb je van die spelers als Suarez, maar moet je dan ook gaan roepen dat de Tour de France voor watjes is? Omdat 1 van de 10 wielrenners ooit wel eens doping heeft gebruikt.

Ook werd er gezegd dat de overtredingen met de jaren steeds harder werden, waarop het antwoord van Cruijf volgens mij was: "In die tijd van mij had je die vertraagde herhalingen niet, laat staan inzoomen waardoor de overtredingen niet zo hard leken."

[Reactie gewijzigd op vrijdag 2 juli 2010 11:19]


Door Tweakers user Rhapsody, vrijdag 2 juli 2010 11:19

Chaos101 schreef op vrijdag 02 juli 2010 @ 10:57:
Dit had ik je 10 jaar geleden ook wel kunnen vertellen hoor. Maar goed, altijd fijn als andere mensen tot dezelfde wijsheden komen als ik.
Dus omdat iets er 10 jaar geleden al was, mag er nu niet meer over geschreven worden? ;-)
lucfr schreef op vrijdag 02 juli 2010 @ 11:05:
Ik snap het punt niet dat je wilt bereiken met deze blog?
[...]
Ook werd er gezegd dat de overtredingen met de jaren steeds harder werden, waarop het antwoord van Cruijf volgens mij was: "In die tijd van mij had je die vertraagde herhalingen niet, laat staan inzoomen waardoor de overtredingen niet zo hard leken"
Ik hoef niets te bereiken met deze post; ik wilde het gewoon eens van mij af schrijven.
Natuurlijk heeft de intrede van de vertraagde herhalingen het aantal herkende schwalbes doen toenemen, maar waar het mij om gaat is dat het gebeurt.
Nu is het voor mij makkelijk praten; ik speel lekker op zaterdag en los van mijn humeur staan er verder geen belangen op het spel, maar toch.

[Reactie gewijzigd op vrijdag 2 juli 2010 11:19]


Door Tweakers user Joindry, vrijdag 2 juli 2010 11:23

lucfr schreef op vrijdag 02 juli 2010 @ 11:05:
Ik snap het punt niet dat je wilt bereiken met deze blog?
Het is algemeen bekend schwalbe's meer voorkomen, wanneer het niveau hoger wordt.


Natuurlijk heb je van die spelers als Suarez, maar moet je dan ook gaan roepen dat de Tour de France voor watjes is? Omdat 1 van de 10 wielrenners ooit wel eens doping heeft gebruikt.
1/10 8)7
10% wordt betrapt ja. Ik denk dat je een een belangrijke groep vergeet, zij die gebruiken en niet betrapt worden. (Ja Lance, ik heb het over jou ja)

Wat betreft de schwalbes en de hardheid. één ding is zeker, de snelheid is ongelofelijk gestegen ivm met vroeger. Aanpassing is nodig. Maar ik heb het grootste hekelpunt waarom er geen camera's mogen gebruikt worden; Daar kan de sport toch enkel maar beter van worden. Schwalbes mogen dan streng bestraft worden van me, maar echte overtredingen evenwel. Daar zal niemand toch iets op tegen hebben.

Ik kan echt niet begrijpen welke argumenten de Fifa aanhaalt om hier tegen te zijn. behalve dan dat ze nu kunnen deels verantwoordelijkheid ontlopen. De scheids kan toch niet alles perfect zien. Wel Fifa, eigenlijk kunnen jullie dit wel.

Door Tweakers user Sibert, vrijdag 2 juli 2010 11:44

Je kan ook de sfeer van nu mee maken in dit filmpje. Duw gewoon op de vuvuzela knop _O-

Door Tweakers user wartos, vrijdag 2 juli 2010 11:59

Voetbal is voor mietjes... Een filmpje van afgelopen seizoen in de Belgische competitie: http://www.youtube.com/watch?v=8WnLwuZGGdQ

*Niet voor gevoelige kijkers

Door Tweakers user Sibert, vrijdag 2 juli 2010 12:05

Zekers niet, het gaat hier over een open beenbreuk. Dat moet je er wel bij vermelden

Door Tweakers user wartos, vrijdag 2 juli 2010 12:25

Het was dan ook sarcastisch bedoeld...

Door Tweakers user Anoniem: 358309, vrijdag 2 juli 2010 12:41

Professioneel voetbal vind ik ook een verkeerde benaming, het is meer miljonairs voetbal, miljonairs die toch al binnen zijn al af en toe geen zin hebben om voor een paar duizend euro hun best te doen.

Miljonairs voetbal is ook geen oorlog, miljonairs voetbal is toneel.

Bekijk eens oude beelden van 30 jaar terug, dat was voetbal met passie, een tackle sprongen ze gewoon overheen, tegenwoordig hoeven ze maar een tegenstander in de buurt te zien en ze rennen er naar toe om alleen om zich te laten vallen.

'Voetbal is oorlog' laat me niet lachen, ik begin er tegenwoordig al moeite mee te krijgen om miljonairs voetbal nog een sport te noemen, als ik bij het lokale voetbalveldje hier in de buurt ga kijken zie ik in 5 minuten meer passie op het veld dan ik in het hele WK zie.

[Reactie gewijzigd op vrijdag 2 juli 2010 12:48]


Door Tweakers user Stouten, vrijdag 2 juli 2010 13:39

Spesh schreef op vrijdag 02 juli 2010 @ 12:41:
Professioneel voetbal vind ik ook een verkeerde benaming, het is meer miljonairs voetbal, miljonairs die toch al binnen zijn al af en toe geen zin hebben om voor een paar duizend euro hun best te doen.

Miljonairs voetbal is ook geen oorlog, miljonairs voetbal is toneel.
Deden ze maar is hun best.

Door Tweakers user thewizard2006, vrijdag 2 juli 2010 13:58

wow this is both new AND exiting :O

Door Tweakers user andries.t.net, vrijdag 2 juli 2010 14:02

''Maar ja, vanmiddag zorg ook ik ervoor dat ik klaar zit voor de buis, om 16:00 om vervolgens 90 minuten lang 22 mietjes te zien huppelen achter een (zwabber)bal''

Als je met meer dan 30 km/u achter een bal aan sprinten ''huppelen'' noemt dan geef ik je gelijk. Als een mietje iemand is die 90 minuten klappen/trappen moet incaseren van kleerkasten die meer dan 5 uur per dag in het krachthonk zitten dan geef ik je gelijk.

Uit ervaring weet ik dat hoe hoger je komt, hoe meer je gaat acteren. Ik speel zelf tegen gastjes die om indruk te maken elke dag een paar uur naar de sportschool gaan. Die sterke verdedigers bleseren je zo, als je ook maar aan voelt komen dat het fout gaat kan je beter stoppen.

Waar veel mensen dingen al een schwalbe vinden weet ik zelf hoe makkelijk je uit je evenwicht gehaald kan worden. De mensen die het meeste commentaar hebben zijn meestal degene die nooit hebben gevoetbald of erg kort (en dan heb je natuurlijk ook nog die cruijf.....)

''Professioneel voetbal vind ik ook een verkeerde benaming, het is meer miljonairs voetbal, miljonairs die toch al binnen zijn al af en toe geen zin hebben om voor een paar duizend euro hun best te doen.''
Hoezo melden juist de rijkste voetballers zich als eerste op de training, blijven ze tot de zon onder gaat waarna ze leuk de rest van de dag moeten rusten? Waarom zijn degene die juist het meeste trainen buiten de traininingen de rijkste?

Zelf is het mijn droom ooit het maagdelijk wit aan te hebben en ik kan er echt niet tegen als mensen met 0 verstand commentaar durven te hebben op spelers die hun hele leven hebben getraind om te daar te komen waar ze nu zijn.

Mensen die zeggen dat voetballers geen lef hebben, wat kan ik daar niet tegen. Je hebt lef als je het duel aan durft met de gemiddelde prof-verdediger(die in deze tijd netzogoed een vechtsport zou kunnen beoefenen).

en dan commentaar durven te hebben op het spelletje, terwijl je een foto van een italiaans voetbalhart hebt..

Door Tweakers user Soldaatje, vrijdag 2 juli 2010 14:11

Succes Oranje!!! 8)7

Door Tweakers user Rhapsody, vrijdag 2 juli 2010 16:53

Waarom reageer je dan?

@Andries.T.net ik begrijp je reactie wel, maar ik neem aan dat je ook ziet dat er een hoop overdreven acteerwerk in zit. In veel duels is er helemaal geen sprake van 'blessures voorkomen'.

Overigens quote je ook reacties van anderen en baseer je daarop je oordeel over mij; wel een beetje jammer van je hele betoog. Helaas heb je mijn bericht daarom ook niet goed begrepen denk ik. Wel commentaar durven hebben, maar mijn post/reacties niet goed lezen...

[Reactie gewijzigd op vrijdag 2 juli 2010 16:54]


Door Tweakers user DaniëlWW2, vrijdag 2 juli 2010 18:15

Doei Brazilië :D

Door Tweakers user Rhapsody, vrijdag 2 juli 2010 18:32

andries.t.net schreef op vrijdag 02 juli 2010 @ 14:02:
''Maar ja, vanmiddag zorg ook ik ervoor dat ik klaar zit voor de buis, om 16:00 om vervolgens 90 minuten lang 22 mietjes te zien huppelen achter een (zwabber)bal''

Als je met meer dan 30 km/u achter een bal aan sprinten ''huppelen'' noemt dan geef ik je gelijk. Als een mietje iemand is die 90 minuten klappen/trappen moet incaseren van kleerkasten die meer dan 5 uur per dag in het krachthonk zitten dan geef ik je gelijk.
Nog even als toevoeging; ik hoop dat je begrijpt (gezien mijn 'voetbalhart' dat die opmerking enigzins sarcastisch was)

WAAAAAAAAAAAAAAAAAAH WE (want we hebben gewonnen) zijn door!1!!!!!!!!!!!!!!!!!

Door Tweakers user 318025, vrijdag 2 juli 2010 19:05

Nou ja natuurlijk is voetbal voor watjes, het is ja niet een gevechtsport ofzo namelijk, maar een teamsport waar 2 teams van 11 man achter een bal aan rennen, alleen sommige supporters gaan geweldssport beoefen met supporters van het andere team.

Wat ik eigenlijk belachelijk vindt aan dit hele gebeuren is dat deze professionele sporters zoveel geld betaald krijgen, wij moeten gewoon doen met een uitkering of een 8 tot 5 baantje doen.


Door Tweakers user Sgreehder, vrijdag 2 juli 2010 22:05

Maar wel een heel vet jaarsalaris. Jij niet.

Door Tweakers user Rhapsody, zaterdag 3 juli 2010 14:40

Sgreehder schreef op vrijdag 02 juli 2010 @ 22:05:
Maar wel een heel vet jaarsalaris. Jij niet.
Daar is het bij mij inderdaad misgegaan :P

Overigens is het geen jaloezie hoor. Zou best zo veel willen verdienen, maar dat zit er in dit leven niet in denk ik. :-) Maar ik mag nu ook niet klagen.

Door Tweakers user mezstah, zaterdag 3 juli 2010 20:10

Dus volgens jou hebben we Badr Hari nodig? Dat scheelt wel in het mietjesgehalte.
Maar dan staat er niemand meer overeind van de tegenpartij :)

Door Tweakers user Dj-sannieboy, zondag 4 juli 2010 01:20

Ach ik wil best een watje zijn hoor als ik zo'n salaris krijg. Elke ochtend wakker worden en je bankrekening bekijken. En ohja, natuurlijk ook nog voetballen.


Reageren is niet meer mogelijk